„CHICHOTEK I PODRÓŻ PO ODWAGĘ”

Spektakl „Chichotek i podróż po odwagę” to opowieść o malutkim ludziku Chichotku. By ratować od złych snów swojego króla Chichota i całe królestwo Chichotów, udaje się on wraz ze swoją przyjaciółka Zaśmiejką w niebezpieczną podróż po lekarstwo, które znajduje się na Górze Strachów.

Spektakl ma „formę lalkowo – opowiadaną”. Narratorki opowiadając „wprowadzają” w bajkową przestrzeń sceniczną lalkowych bohaterów. Akcja toczy się zarówno w specjalnie przygotowanej scenografii, jak i na kolanach, czy na ramieniu opowiadaczy.

Przedstawienie ma charakter interakcyjny. Dzieci biorą aktywny udział w „dzianiu się” bajki, w jej tworzeniu. Podczas spektaklu wielokrotnie są proszone o pomoc (w poszukiwaniu zaczarowanych kamieni ukrytych na sali, w zaśpiewaniu wspólnie piosenki albo dodaniu odwagi małemu bohaterowi). Na końcu wszystkie dzieci mają możliwość wykonania własnej kukiełki.

Scenariusz i reżyseria:
Agata Fijewska-Sękulska, Zuzanna Fijewska-Malesza
Tekst piosenek oraz konsultacja reżyserska:
Natalia Fijewska-Zdanowska
Obsada:
Agata Fijewska-Sękulska, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka:
Filip Dreger
Projekt oraz wykonanie scenografii:
Mikołaj Malesza

Dzięki otrzymanej z Biura Kultury Urzędu Miasta Warszawy dotacji w 2013 roku Fundacja zrealizowała interakcyjne przedstawienie lalkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym p.t.: „Chichotek i podróż po odwagę”.

Spektakl cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Został zagrany 16 razy w 8 przedszkolach publicznych (w projekcie wzięło udział ok. 400 dzieci) i spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zarówno wychowawców jak i dzieci, które po przedstawieniu dopytywały kiedy powstanie druga część.

Spektakl od 2013 roku eksploatowany jest w warszawskich przedszkolach publicznych, dzięki licznym dotacjom z Urzędu m.st.Warszawy.

 

Projekt współfinansuje: